Absolwenci „Konarskiego” rozpoczęli zmagania maturalne
07-05-2021

We wtorek 4 maja 2021 r. - 62 tegorocznych absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego i 105 absolwentów Technikum nr 1 przystąpiło do pierwszego egzaminu maturalnego – języka polskiego na poziomie podstawowym. Mimo obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 – wszyscy zgłosili się na egzamin i w dobrej atmosferze, choć z lekkim stresem rozpoczęli pracę z arkuszami. W środę przyszła pora na królową nauk - matematykę. Zdający z tego egzaminu wychodzili z mieszanymi uczuciami – większość jednak była zadowolona. W kolejnym dniu – język angielski na poziomie podstawowym. I tu już nie było wątpliwości - zdający po egzaminie byli zadowoleni i właściwie wszyscy liczą na wysokie wyniki. Na tym zakończono egzaminy obowiązkowe na poziomie podstawowym.

W kolejnych dniach zdający będą przystępować do egzaminów na poziomie rozszerzonym. Najczęściej wybieranymi przedmiotami dodatkowymi w tym roku są: język angielski – 82 zdających i geografia – 43 zdających. Czekają nas również egzaminy z biologii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, historii i historii sztuki. Ostatni egzamin w tej sesji – informatyka - odbędzie się 19 maja. W egzaminach uczestniczy również kilkunastu absolwentów szkoły z lat poprzednich, którzy chcą poprawić swoje wyniki. Za wszystkich zdających trzymamy kciuki i życzymy zadowolenia z osiągniętych wyników, które ogłoszone zostaną 5 lipca. Na wyniki z równie wielkim, co uczniowie zainteresowaniem czekają nauczyciele przygotowujący zdających do tego ważnego egzaminu. W tym roku szkolnym lekcje odbywały się przez cały właściwie rok w formie zdalnej – co wymagało zupełnie nowych form nauczania i codziennie wielu godzin spędzonych przed monitorem komputera nie tylko od uczniów, ale również od nauczycieli. Mamy nadzieję, że wyniki tego egzaminu będą satysfakcjonujące i to będzie najlepsza nagroda za ciężką pracę uczniów i nauczycieli.

• Elżbieta Grad